مهریه تا چه میزان می تواند باعث حبس زوج شود؟

مهریه
مهریه

پایگاه اطلاع رسانی وکیل‌نا

مهریه تا چه میزان می تواند باعث حبس زوج شود؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از زوجین مطرح می کنند در مورد موارد قانونی لحاظ شده در تعیین میزان مهریه می باشد. ماده ۲۲ قانون حمایت از خانواده می گوید: هرگاه مهريه در زمان وقوع عقد تا يكصد و ده سكّه تمام بهارآزادي يا معادل آن باشد، وصول آن مشمول مقررات ماده(۲) قانون اجراي محكوميت‌هاي مالي است. چنانچه مهريه، بيشتر از اين ميزان باشد در خصوص مازاد، فقط ملائت زوج ملاك پرداخت است. رعايت مقررات مربوط به محاسبه مهريه به نرخ روز كماكان الزامي است.
با توجه به تصویب قانون جدید نحوه اجرای محکومیت های مالی ماده 2 سابق جای خود را به ماده 3 قانون جدید داده است و بنابراین زوجه می تواند پس از طرح دعوای مطالبه مهریه و صدور حکم، صرفا تا حد 110 سکه تمام بهار آزادی، و عدم وصول آن،درخواست حبس زوج را به استناد ماده 3 قانون جدید بخواهد و اگر مهریه بیش از آن باشد، زوجه می باید مال دار بودن مرد را اثبات نماید تا بتواند رای بگیرد.

پایگاه اطلاع رسانی وکیل‌نا - پرسش های حقوقی روزمره

 

 + 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

درباره سایت وکیل نا

سایت وکیل­ نا به منظور اطلاع­ رسانی و آگاهی ­بخشی به عموم مردم و اکثرا کسانی که دانش تخصصی حقوقی نداشته و در زندگی روزمرۀ خود ممکن است با مسائل حقوقی و قضایی مواجه شوند ایجاد گردیده است.

درج آگهی در وکیل نا برای عموم وکلا آزاد است و مسئولیت اطلاعات وارد شده با آگهی دهنده می‌باشد. لطفا قبل از هر گونه اقدام از اعتبار و کیل مربوطه مطمئن شوید.

© تمامی حقوق این سایت برای وکیلنا محفوظ است.

/ طراحی و اجرا: آرادپرداز